Taşınırken Gözden Kaçan 10 puf Nokta

tarafından
640
Taşınırken Gözden Kaçan 10 puf Nokta

Taşınırken Gözden Kaçan 10 puf Nokta

Yeni bir ev nakliyesi demek hem biraz zor hemde korku, ve heyecan bir sevinç ve mutluluğun yanı sıra bir dünya iş demektir. Herkesin en cok istediği sorunsuz bir taşıma sürecidir, ancak yoğunluğun ve onca telaşın arasında pek de cok şeyin gözden kaçırılması da olasıdır.

Her taşıma istediğniz gibi bazen kolay geçmiyor herşeyin paketlenmesi yeni eve sevnç ile taşınması ve tüm eşyalarınızın 1 günde yerleştirmesi hayal ettiğiniz gibi bazen de kolay geçmiyor onun için hemen sevinçe kapılmayın bazen şansınız zor olabiliyor. Bu nedenle şansınızı daha fazla zorlamayın diyoruz.

Hiç bir zaman unutmayın iyi bir plan her taşımanın zor tarafı değil de kolay tarafıdır. Nakliye esnasında keyifli bir heyacana dönüşmesi için dikkate alınması bazeı gereken ince püf noktaları gözden geçirmek de fayda vardır.

1. Komşularınızı taşınmadan önce iyice tanışın ve çevreyi de yeterince araştırın

Komşularını tanıyın

Komşularınızı taşınmadan önce iyice tanışın ve çevreyi de yeterince araştırın

Şuan ki yaşam şartların ve yüksek binaların ve rezidans sayesinde istanbul’da komşuluk kalmamıştır diyebiliriz. Ama istanbul dışında hala komşuluk vardır ki istanbulun bazı semtlerinde hala da komşuluk vardır. Bizde komşuluk var olarak yola çıkalım Taşımadan önce komşularınızı iyice tanıyın bu tanışma taşıma esnasında herhangi bir ihtiyaçınız olduğunda hemen size ilk koşacak olan komşunuz olsun ve cevreyi iyice tanıyın çünkü taşıma esnasında size lazım olan bir malzemeyi gidip internet üzerinde veya uzak yerlerde aramayınız. Size yakın olan semtde direk gidin alın.

2. Adres bilgilerinizi değiştirin.

Adres bilgilerini günceleyin

Yeni evinize geçmeden önce eski evinizin su, elektriği, doğalgazı vb gibi abonelikleri kapatın yeni taşınacağınız adresinize açtırın.
Bu tür kapatma ve açtırma işlemlerini planlı bir şekilde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğim taşımanıza 1 hafta kala tüm abonelikleri kapatırsanız taşımanıza daha sayılı günler kala ihtiyaçınız olan tüm abonelikler kesilir buda sizi mağdur duruma düşürür. Bu nedenle taşımanıza 1 gün kala tüm abonelikeri kapatın yeni taşınacağınız evinize de açtırın bazı abonelikler iki ile üç gün sürüyor o abonelikler hakkında ayrıntılı blgi için idari işlere uğrayıp detaylı blgiler alabilirsiniz o nedenle bu tür sıkıntılı abonelikleri 1 hafta önce açtırmanızda fayda vardır.

3. Kapı kilitleri mutlaka değiştirin.

Kapı kilitleri değiştirin

Tüm taşımalarınız sorunsuz bittiği anda hemen kapı kilidini değiştiriniz Çünkü sizden önce eve gelen bakanlar muhakak olmuştur eğer ki sizde dış kapı kilidi hepsi mevcut ise yine de değişitmenizi tavsiye ediyoruz daha önceki anahtarı çoğalmış olabilir bu nednele her türlü sıkıntılar sorunlar olmaması adına kilitleri değiştirin. Hem can kaybı için hemde mal kaybı için siz yinede değiştirin kilidiniz.

4. Yeni evinizde düzenleme işini kafanızda canlandırın

Evinizi kendiniz canlandırın

Yeni taşınacağınız eviniz ufak ise yada fazla olan eşyalarınız var ise bunu taşınmadan önce halletmeniz gerekir. Fazla olan eşyalarınızı bağışlayın atılması gerekn eşyalarınız varsa çöpe atın veya çok değerli atamıyorsanız eğer depolayın aylık uygun fiyat ile eşya depolama hizmeti alabilirsiniz. Fazla olan eşyalar hem çok yer kapıyor hemde temzilite çok sıkıntı oluyor kalkıp da evin için de istifleyemesiniz bu nedenle taşınmadan önce muhakka tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

5. Temizlik yaparken ayrıntıları ihmal etmeyin

Temizlik yaparken Detaylı temizleyin

Genel temizlik normal oturduğunuz evinizde de yaparsınız ama yeni bir eve taşındığınzı da hepsini komple yeniden yapmalısınız penceresinden tutup tüm mutfak dolaplarına ve parkelerine kadar ayrıntılı bir temizlik yapmanızı öneriyoruz. Boş oaln bir evde toz,toprak çok olur bu nednele detaylı temizlik yapılması lazım.

6.Koli üzerinde etiketleme

Dikkat kırılır dökülür elektronik eşyalar var

Yapmış olduğunuz koliler yada nakliye firmasının yapacağı tüm koliler de muhakak etiketleme sistemi kullanın çünkü taşıma esnasında araba üzerinde karışma ihtimalı mevcuttur. Ama siz eğer hepsini etiketlemişseniz yeni evinizde hangi koli nerenin kolisiniz kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.

7.İlk geceyi yeni evinizde geçirmek

İlk geceyi evinizde geçirin

Eğer ilk geceyi evinizde geçirecekseniz yanınıda muhakak size lazım oaln yorgan,yastık ve yiyecekleri bulundurun bulundurun demişken yanınızda taşımayın sadece nakliye esnasında onları ayrı bir yere koyun yiyecekleri buzdoalbınıza koyabilirsiniz ve giysi ,yorgan ve yastık gibi gerekli eşyaları yatacağınız oda da hemen yanınızda olsun.

8. Takım çantanızı yanınızda bulundurun

Takım çantası heran lazım olabilir.

Talihsiz bir kaza da örnek veriyorum elektrik kesindiğinde aydınlatmak için el fenere ihtiyaçınzı olduğunda eğer ki farsa ve sizin takım çantanızda ise hemen çıkarıp en azında elektrin gelene kadar idare edebilirsiniz veya taşımanız bitikten sonra herhangi bir nakliye esnasında unutulan bir montaj işi olduğunda sizde kendiniz direk montaj işini halledebilirsiniz.

9. Evcil hayvanları önceden hazırlayın

Evcil hayvanlarınızı taşımadan ortada bırakmayın

Kediniz veya köpeğiniz taşıma esnasında ortalarda dolaşmasın hem taşıma sıtresinde unutabilirsiniz hayvanınızı orta da bıkarmayı bu nedenle taşınmadan önce hayvanınızı yemini vererek başka bir odaya veya banyoya koyun taşıma süreci bittikten sonra hayvanınızı orta çıkarın ama hayvanınız için yemi ihmal etmeyin hayvanın yemini kendiniz taşıyın yanınızda bulundurun eğer ki nakliyeci personellere emanet ederseniz araba üzerinde istife konulur veya yırtılabilir torbası bu tür sıkıntılar için siz yanınızda bulundurun.

10. Okul açılmadan önce kaydınızı yaptırın

Okul öncesi yolu ve okulu keşfetmek

Eğer çocuğunuz okula gidecek ise okullar açılmadan önce size yakın olan okula gidip kaydı yaptırmanız olur. Daha sonrası ise her sabah veya öğlenden sonra çocuğunuz okula gidecekse alternatif olan yolu kullansın eğer okul uzakta ise okul taşıtları ile önceden anlaşın bu tür sorunlar okullar açıldığı zaman karşınıza çıkmasın. Her zaman söylemiş olduğumuz gibi iyi plan ile yola cıkarsanız her zaman kazanan siz olursunuz.